World Edit
Plugin WorldEdit je základní plugin pro úpravu světa. Plugin ještě umí stavět pyramidy, vyhladit povrch, odstranit vodu a další.
Instalace
Plugin si stáhneme z této stránky a následně vložíme na server pomocí FTP klienta. Po úspěšném vložením pluginu půjdeme do webové administrace a server restartujeme. Po restartovaní serveru napíšeme příkaz //wand. Pokud dostanete sekeru do ruky, máte vyhráno a úspěšně jste nainstalovali WorldEdit.
Konfigurace
Tento plugin nevyžaduje žádnou konfiguraci, ale pro ty, co chtějí mít všechno originální, tak zde je seznámení s konfigurací pluginu. Při restartování serveru se vám ve složce plugins vygenerují dva soubory, sessions a config, ale nás zajímá jen config.
limits: allow-extra-data-values: false max-blocks-changed: # Zde se dá nastavit kolik může být změněno bloků default: -1 maximum: -1 max-polygonal-points: default: -1 maximum: 20 max-radius: -1 max-super-pickaxe-size: 5 max-brush-radius: 5 butcher-radius: # Zde se dá nastavit kolik může být smazáno entit default: -1 maximum: -1 disallowed-blocks: [6, 7, 14, 15, 16, 26, 27, 28, 29, 39, 31, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 46, 50, 51, 56, 59, 69, 73, 74, 75, 76, 77, 81, 83] use-inventory: enable: false allow-override: true creative-mode-overrides: false logging: log-commands: false file: worldedit.log super-pickaxe: drop-items: true many-drop-items: false snapshots: directory: navigation-wand: item: 345 max-distance: 100 scripting: timeout: 3000 dir: craftscripts saving: dir: schematics files: allow-symbolic-links: false history: size: 15 expiration: 10 wand-item: 271 # Item který dostanete pro označení oblasti kterou chcete změnit v základu je to dřevěná sekera shell-save-type: no-double-slash: false no-op-permissions: false debug: false show-help-on-first-use: true
Schematics
WorldEdit má ještě jednu skvělou funkci a to schematics. Pokud otevřeme FTP klienta, tak ve složce WorldEdit složku schematics nenajdeme, proto ji vytvoříme. Zde si můžete vkládat schémata různých staveb jiných uživatelů ba i své vlastní. Pokud si stáhneš schéma, vlož ho do složky schematics a na svém serveru napíšeš příkaz //schematics load (název schéma). Po tomto příkazu zadejte //copy a máte hotovo a pokud budete chtít schéma vytvořit vy, tak stačí napsat příkaz //schematics save (název schéma). Po tomto příkazu se vám do FTP klienta vytvoří soubor.
FastAsyncWorldEdit
WorldEdit ještě také nabízí FastAsyncWorldEdit tzv. FAWE je nástroj, schopný provádět masivní a ohromně rychlé změny bez ovlivnění výkonu serveru.
Instalace
Otevřeme administraci serverů, vybereme záložku pluginy a do vyhledávání zadáme FastAsyncWorldEdit. Vybereme hned první položku (obrázek), vybereme nejnovější verzi v tomto případě 3.5.0 a dáme Nainstalovat. Poté restartujeme server a plugin máme na serveru.
Základní příkazy
1. //wand – Získání speciální sekery 2. //biome – Zobrazní typu biomu ve kterém stojíte 3. //brush cylinder <název bloku a poloměr> – Vytvoření rovné plošiny 4. //brush sphere <název bloku a poloměr> – Vytvoření koule pomocí levého kliknutí 5. //butcher <radius> – Zabití všech mobů v okolí 6. //copy – Zkopírování označeného objektu 7. //cut – Vyjmutí aktuálně vybrané oblasti 8. //cyl <výška> – Vytvoření vertikálního válce 9. //drain – Vypuštění vody / lávy v okolí 10. //hpyramid <název bloku a velikost pyramidy> – Vytvoření duté pyramidy z daného bloku o dané velikosti 11. //hsphere <název bloku a poloměr> – Vytvoření duté koule 12. //paste – Vložení zkopírovaného objektu 13. //pos1 – Označení 1 pozice(bodu) 14. //pos2 – Označení 2 pozice(bodu) 15. //pyramid – Vytvoření pyramidy 16. //regen – Regenerace vybraného regionu 17. //replace – Změna bloků na jiné 18. //replacenear – Nahrazení všech stávajících bloků v okolí 19. //set (blok nebo jeho ID) – Vyplnění označené oblasti daným blokem (0 je air(nic)) 20. //setbiome – Nastaví vybraný region do zadaného typu biomui 21. //sphere <název bloku a poloměr> – Vytvoření vyplněné koule 22. //tree – Vytvoření stromu pomocí levého kliknutí 23. //undo – Vrácení poslední akce 24. //up <počet> – Vyskočení do dané výšky a vytvoření bloku pod vámi 25. //walls <blok> – Vytvoření zdi na označeném území