Pluginy

AuthMeReloaded

Instalace

Tentokrát je to návod k AuthMe pluginu, tento plugin Vám zabezpečí server, tudíž další hráči se za Vás nebudou moci připojit, jelikož Váš účet bude zaheslován. Nejdříve si připravíme FTP účet, a nahrajeme na server plugin AuthMeReloaded a restartujeme server aby se nám plugin dobře načetl. Poté zvolíme co momentálně půjdeme nastavovat.


Nastavení zpráv

Chceme-li nastavit design zpráv popřípadně je nějak upravit, půjdeme do složky /plugins/AuthMe/config.yml a následně najdeme tedy v config.yml text messagesLanguage: a nastavíme na cz, to následně udělá to že nám to přepne zprávy do jazyku češtiny, následně plugin ( jar soubor ), který jsme si stáhli v mém případě AuthMe-5.6.0-beta1.jar otevřeme ve WinRARu a poté půjdeme do složky messages, a pak přesuneme textový soubor s názvem messages_cz.yml do našeho FTP, do složky /plugins/AuthMe a následně napíšeme příkaz /authme reload nebo restartujeme server. Pak můžeme textový soubor v /plugins/AuthMe/messages_cz.yml v klidu otevřít, a můžeme poupravit jakékoliv zprávy.


Odstranění welcome zprávy

Chceme-li odstranit hlavní zprávu půjdeme do složky /plugins/AuthMe/welcome.txt a tento text vymažem, necháme tam pouze volný řádek (pokuď tam nedáme žádný text, nenapíše to ani mezeru).


Napojení MySQL databáze

Chceme-li napojit plugin AuthMe na naší MySQL databázi, půjdeme do složky /plugins/AuthMe/config.yml, bude nás zajímat tento text:

DataSource:
  # What type of database do you want to use?
  # Valid values: SQLITE, MYSQL, POSTGRESQL
  backend: SQLITE
  # Enable the database caching system, should be disabled on bungeecord environments
  # or when a website integration is being used.
  caching: true
  # Database host address
  mySQLHost: 127.0.0.1
  # Database port
  mySQLPort: '3306'
  # Connect to MySQL database over SSL
  mySQLUseSSL: true
  # Verification of server's certificate.
  # We would not recommend to set this option to false.
  # Set this option to false at your own risk if and only if you know what you're doing
  mySQLCheckServerCertificate: true
  # Username to connect to the MySQL database
  mySQLUsername: authme
  # Password to connect to the MySQL database
  mySQLPassword: '12345'
  # Database Name, use with converters or as SQLITE database name
  mySQLDatabase: authme

Pokuď tedy opravdu chceme napojit AuthMe plugin na MySQL databázi musíme postupovat následovně, do backend: SQLITE ( Což je databáze, která se uložuje pouze do souboru ) tak místo SQLITE napíšeme MYSQL, poté při mySQLHost: Změníme našeho hosta, v mém připadě tedy mysql.hostify.cz, tudíž to bude vypadat následovně, mySQLHost: mysql.hostify.cz. Poté budeme potřebovat nastavit uživatele databáze. Port necháme tak jak je, není potřeba ho měnit. Takže místo mySQLUsername: authme, nastavíme svoje uživatelské jméno k databázi, v mém případě to bude user_test takže to bude takhle, mySQLUsername: user_test , další věc co je potřeba změnit tak je mySQLPassword: , tam nastavíme svoje heslo k databázi, v mém případě to bude test8888, takže to bude vypadat následovně, mySQLPassword: test8888 , poté již poslední věc, a to nastavit jméno databáze. V mém případě to bude db_22222_koudyasek, tudíž to bude vypadat následovně, mySQLDatabase: db_22222_koudyasek .


Nastavení BungeeCordu

Chceme-li mít více serverů, a máme AuthMe server s BungeeCordem, necháme AuthMe plugin na serveru, půjdeme do složky /plugins/AuthMe/config.yml a bude nás zajímat tento text:

Hooks:
  # Do we need to hook with multiverse for spawn checking?
  multiverse: true
  # Do we need to hook with BungeeCord?
  bungeecord: false
  # Send player to this BungeeCord server after register/login
  sendPlayerTo: ''
  # Do we need to disable Essentials SocialSpy on join?
  disableSocialSpy: false
  # Do we need to force /mot

Zde povolíme bungeecord, tudíž to nastavíme na bungeecord: true a následovně nastavíme na jaký server ho to po přihlášení pošle, v mém případě to bude Lobby-1 takže nastavíme: sendPlayerTo: ‘Lobby-1’ . A v poslední řadě BungeeCord. ( Návod se doplní )


AntiBot

Tento plugin má zabudovaný v sobě i AntiBot systém pokuď ho chceš využívat stačí jít do šložky /plugins/AuthMe/config.yml následně najdeme text enableAntiBot: a nastavíme na true.


Zabezpečení hesel

Plugin má v sobě zabudovaný i SHA systém, neboli tedy hashování hesel, doporučuji nechat SHA256 , popřípadně je možné poupravit v config.yml pod passwordHash:


Maximální počet přihlášení

Pokuď chceš nastavit, aby se mohlo zaregistrovat pod stejnou IP adresu nějakej počet lidí, nastavíš to následovně. Půjdeš opět do složky /plugins/AuthMe/config.yml a najdeš maxRegPerIp: 1 .


Povolené příkazy při příhlášení / registrování

Pokuď se hráč registruje/přihlašuje, má možnost psát nějaké příkazy, pokuď by jsi potřeboval je nějak upravit, upravíš je následovně. Stačí jít do složky /plugins/AuthMe/config.yml a bude nás zajímat toto:

allowCommands: 
- /login
- /register
- /l
- /reg
- /email
- /captcha
- /2fa
- /totp

Pokuď budeš chtít něco přidat, jednoduše můžeš, následně opět uložíš a poté restartuješ server.


Dlouhé heslo

Můžeš nastavit minimální a maximální velikost hesla, jednoduše půjdeš opět do složky /plugins/AuthMe/config.yml a následovně nás bude zajímat:

minPasswordLength: 5 #Minimální velikost hesla
# Maximum length of password
passwordMaxLength: 30 #Maximální velikost hesla

najdeš to pod ”záložkou” security:

Doufám že Vám tento článek pomohl!

Podobné Články